Build with joy

Stavajte s radosťou
  • Leier

Ak idete stavať, nepanikárte. Dôležitá je správna organizácia a plánovanie. S tým vám pomôžeme a vy sa do stavby budete môcť pustiť s chuťou a s radosťou.

Ak už máte kúpený pozemok, je načase spraviť si prieskum a vybrať ten správny materiál, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám. Na trhu je množstvo možností, pozrime sa preto zblízka na ich výhody. 

Pre milovníkov tradičných materiálov stále platí, že tehla nikdy nesklame a vydrží celé generácie. Pochádza z prírodných zdrojov, čo jej zaručuje plnú recyklovateľnosť. Ak podporujete domáci produkt, tak vás určite bude zaujímať, že na Slovensku máme tehelňu, ktorá patrí vďaka svojej výrobnej kapacite a vyspelej technológii medzi najmodernejšie v Európe. Je to tehelňa spoločnosti Leier Baustoffe SK v Petrovanoch. Ich tehla neobsahuje žiadne lepidlá ani škodlivé látky, práve naopak, pri výrobe využívajú len kvalitné suroviny. Vlastnosti tehliarskych výrobkov Leier preto nesklamú ani najnáročnejšieho stavbára. 

Ak si však potrpíte na inovácie a hľadáte inú alternatívu, postavte svoj domov snov z recyklovateľného a ekologického Durisolu. Až 90% tvorí drevná štiepka, ku ktorej sa pridáva cement a voda. Následne sa zmes zušľachťuje mineralizačnými prísadami, vďaka čomu sú vzniknuté tvarovky nehorľavé a odolné voči vlhkosti a plesniam. Cena sa v porovnaní s tehlou môže zdať vyššia, no v konečnom dôsledku ušetríte na dodatočných prácach, keďže tento materiál už nepotrebuje žiadnu vonkajšiu úpravu. Určite oceníte aj to, že priamo do tvarovky možno vložiť izoláciu a vyriešiť tak zateplenie spolu so samotnou stavbou v jednom kroku.

Pre urýchlenie výstavby je tiež vhodné použiť prefabrikované prvky. Na základe projektovej dokumentácie je do stropných konštrukcií možné vytvoriť potrebné inštalačné otvory a vopred umiestniť rozvody vedenia. Ak si chcete stavbu ešte viac zjednodušiť, medzi betónovými výrobkami nájdete aj hotové schodiská a balkónové dosky.

Pri zakončení hrubej stavby však netreba zabudnúť na kvalitné vykurovacie riešenie. Aby ste si mohli naplno a bez obáv užívať svoj domov, zabezpečte si certifikovaný komínový systém. Dnes už existujú mnohé komíny, ktoré ponúkajú okrem vysokej bezpečnosti aj veľmi úspornú prevádzku. Chimney systems Leier dokážu zužitkovať podstatne väčšiu časť energie obsiahnutej v palive, čo má za následok menšie množstvo, ale hlavne nižšiu teplotu spalín, ktoré prúdia do komína. Keramické vložky používané v týchto komínoch vykazujú dlhodobú odolnosť voči týmto agresívnym spalinám. Okrem toho umožňujú pripojenie širokej škály vykurovacích zariadení. Vykurovanie je tak bezpečné a praktické. 

Majte na pamäti, že stavba domu je veľmi dôležitý krok a s rozhodnutiami, ktoré urobíte, budete musieť dlho žiť. Preto si treba všetko dobre premyslieť, naplánovať a tiež sa poradiť s odborníkmi.

No nečakajú vás len technické rozhodnutia, na záver si budete môcť užiť aj trochu estetických úprav a skrášľovania, a to pri návrhu záhrady či okolia domu. V ponuke Leier nájdete množstvo druhov a farieb betónových dlažieb, záhradných platní, svahových či plotových  prvkov a iných detailov pre vašu záhradu. Okrem dizajnových produktov však ponúkajú aj praktické kúsky ako kompostér či vysoké záhony z Durisolu pre ekologické záhradkárčenie, alebo variabilnú vinotéku do vašej súkromnej vínnej pivnice. 

Jednoducho všetko pre váš dom, od základov až po záhradu. S takým širokým výberom kvalitného materiálu sa hneď stavia s väčšou radosťou. Stačí si len vybrať podľa vlastných preferencií. Oslovte výrobcu Leier ešte dnes a nechajte si pripraviť nápočet materiálu pre vašu stavbu. Nielen, že vám obchodní manažéri ochotne poradia, ale teraz k nákupu dostanete aj malý darček. Svoje projekty posielajte na: napocty@www.leier.sk

Fotogaléria