Prišiel čas na úpravu záhrady

Prišiel čas na úpravu záhrady
  • Leier

Jedna vec je postaviť si svoj vysnívaný rodinný dom. Treba však myslieť aj na jeho okolie. Pretože pekný a elegantný dizajn záhrady či príjazdovej cesty dodá vášmu domovu jednak krásnu atmosféru a zároveň aj pridá na hodnote. 

S príchodom jari nastáva ideálny čas na skrášlenie exteriéru. Spoločne sa preto v tomto článku pozrieme na náš široký sortiment dlažieb, záhonov či záhradných prvkov, ktoré poslúžia nielen ako estetické riešenie, ale tiež pomôžu zlepšiť funkčnosť dvora a okolia vášho domu. Pretože u nás  nájdete všetko, čo potrebujete pre modernú záhradu, ktorá bude presne podľa vašich predstáv.

Odolné betónové dlažby Leier Kaiserstein v sebe spájajú modernú technológiu spolu s tradičným ručným opracovaním, vďaka čomu garantujú najvyššiu kvalitu, skvelé vlastnosti a spokojnosť aj náročného zákazníka. Spĺňajú požiadavky na mechanickú odolnosť, ale aj na estetické stvárnenie povrchov. Veľkou výhodou sú neobmedzené možnosti farebných, tvarových, rozmerových či povrchových prevedení. Medzi tie najobľúbenejšie patria Vivendo (Taverna), Mercato či Piazza. Čo naopak oceníte z praktického hľadiska je ich vlastnosť odpudzovania vody a mrazuvzdornosti, čím si za každých okolností udržia nešmykľavý povrch. Vďaka špeciálnej úprave KAISER - clean sa mach, riasy, tráva, lístie či dokonca mastnota nedostanú do hlbších vrstiev dlažby a všetky fľaky možno jednoducho umyť len vodou a mydlom. 

Rovnaké vlastnosti majú aj záhradné platne Leier Kaiserstein,ktoré sa používajú na úpravu terás, chodníkov, okolia bazénov a záhradných altánkov. Ich povrch tvoria prírodné materiály - od riečneho štrku až po mramorovú drvinu. Najpredávanejšie sú platne EUROLINE, ktoré prezentujú najušľachtilejšie kamenivo Európy, a tiež CLASSIC-LINE s hladkými a čistými líniami.

Murovacie prvky Leier využijete nielen na samotnú stavbu oporných a nosných múrov, ale aj pri dotváraní chodníkov a rôznych detailov v záhradnej architektúre. Odporúčame prevedenie CASTRUM v 9 rôznych rozmeroch, ktoré zaručí krásny rustikálny vzhľad.

Svahové prvky Leier harmonicky zapadnú do rastlinami zahalených múrov a zároveň poskytnú rastlinám dokonalú ochranu. Otvorený spodok im umožňuje optimálne zakorenenie a bezproblémový rast. Vďaka svojej nízkej hmotnosti a rozmerom sa rýchlo a ľahko ukladajú aj do strmých terénov, vďaka čomu aj z nepoužiteľných zákutí vašej záhrady vyčarujete upravený kvetinový záhon. 

Plot je vonkajšou vizitkou každého domu. Preto by ste ho nemali podceniť. S našimi plotovými prvkami si zabezpečíte krásny nezničiteľný plot, ktorý vydrží vlhko aj mráz. Dostupný je vo viacerých prevedeniach, ktoré si môžete nakombinovať so stĺpovými a plotovými strieškami. 

Záhradný program z Durisolu, ktorý poteší aj EKO fanúšikov

Durisol je unikátny, ekologický a 100% recyklovateľný materiál, ktorý už dlhé roky inovujeme do foriem využiteľných nielen v záhradnej architektúre, ale aj v stavebníctve. Je veľmi odolný voči škodcom i poveternostným podmienkam a dokáže regulovať vlhkosť. Sortiment z Durisolu poteší záhradkárov aj milovníkov vín nielen svojimi vlastnosťami, ale aj dlhou životnosťou a jednoduchou údržbou výrobkov. 

Vysoký záhon Leier Durisol je dlhodobo najobľúbenejším produktom v našom záhradnom programe. Poskytuje ideálne podmienky na pestovanie okrasných aj úžitkových rastlín a vďaka svojej odolnosti vám dlhé roky vydrží úplne bez zmeny. Novinkou je nové farebné prevedenie – okrem prírodnej hnedej, ho nájdete už aj v modernej antracitovej. 

Kompostér Leier Durisol zas ponúka riešenie, ktoré vám pomôže rýchlo a efektívne zhodnotiť biologický odpad z domácnosti alebo záhrady. Jeho výhodou je jedinečný vyprázdňovací a miešací mechanizmus, samoregulácia klímy či praktický poklop, ktorý umožňuje jednoduché dopĺňanie.

V našej ponuke nájdete aj vinotéku Durisol, ktorá sa vďaka svojmu univerzálnemu dizajnu a variabilnosti hodí do každej vínnej pivnice. Po novom si môžete zvoliť aj z hotových zostáv v menších či väčších verziách nadizajnovaných podľa toho, koľko fliaš potrebujete uskladniť.  

Fotogaléria