Stiahnúť ako PDF Tlač stránky E-mail

TEHLA

 
Poctivá tehla
 
Keď ide o poctivú tehlu, ideme hlavou proti múru.
 
Ste nadšencom klasických stavieb pre váš domov? Alebo preferujete nízkoenergetické bývanie? Leier má tehly pre každého! Medzi poctivý a rokmi overený murovací materiál patria keramické tehly LEIERTHERM, ktoré poskytujú dlhú životnosť stavby, výborne akumulujú teplo a vytvárajú optimálnu klímu pre každého, vďaka difúzii vodných pár. Jednoducho spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky každého správneho majstra na kvalitný, ekologicky nezávadný a energeticky úsporný stavebný materiál. 
 
Novou chlapskou stavebnou technológiou sú brúsené tehly LeierPLAN, ktoré slúžia na murovanie stien použitím keramických tvaroviek. Tie spájate tenkou vrstvou murovacej malty alebo penovým lepidlom LeierFIX. 
 
Vyberte si aj vy špičkovú tehlu, ktorá vďaka svojej trvanlivosti, odolnosti a pevnosti v tlaku zvýši hodnotu vašej stavby. 
 
My vám dávame chlapské slovo, že k výrobe poctivej tehly u nás vedie len jediná skratka, a tou je skráteny oddych.
 

Dom na báze tehly - správne rozhodnutie!

Bývanie je jednou z najzákladnejších ľudských potrieb. Miera uspokojenia túžby po útulnom domove podstatným spôsobom vplýva na pocit spokojnosti a kvalitu nášho života. Moderné bývanie by okrem ochrany pre klimatickými vplyvmi, zabezpečenia súkromia a ideálnych podmienok na regeneráciu malo odzkadľovať nielen aktuálne trendy v dizajne, ale aj využitie najmodernejších technológií výstavby.
Predpoklady úsporného a zdravého bývania prioritne sp:ňa výstavba energeticky efektívneho domu. Jedným z množstva rozhodnutí na ceste k jeho realizácii je predovšetkým výber vhodného stavebného systému. Zariadenie, farebná škála a druh obkladov alebo dlažieb sú krátkodobými rozhodnutiami - sú to povrchové úpravy, ktoré možno kedykoľvek obnoviť a prispôsobiť požiadavkám doby. Podstatnejším rozhodnutím dlhodobého charakteru je skôr správny výber druhu základnej substancie - materiálu pre hrubú stavbu domu. Masívny dom na báze tehly je v tomto prípade nepochybne voľbou, ktorá je predpokladom vysokej kvality bývania, spojenej so zábezpekou dlhodobej a vysokej hodnoty nehnuteľnosti!

Postavte si dom s Leierom a splňte si sen o úspornom a zdravom bývaní!

Dom na báze tehly je súhrnom výhod, ktorých predpokladom sú jedinečné vlastnosti tohto tisícročiami prevereného materiálu. Pozitívne vlastnosti tehly sa počas jej dlhodobého užívania neustále vylepšovali a nič nestratila na svojej atraktivite ani v dnešnej dobe. Stabilnému postaveniu v širokej ponuke stavebných materiálov vďačí tehla množstvu svojich ,,masívnych“ výhod, z ktorých môžeme vymenovať tie najpodstatnejšie:

 • ideálna tepelná ochrana
 • vyvážená tepelná stabilita
 • prirodzená priestorová klíma
 • pozitívny vplyv na zdravie
 • optimálna difúzna priepustnosť
 • odolnosť voči vode a vlhkosti
 • odolnosť voči hnilobe, plesniam, škodcom a chemickým vplyvom
 • vynikajúce akustické vlastnosti a ochrana proti hluku
 • vysoká miera požiarnej odolnosti
 • pevnosť, stálosť a bezpečnosť 
 • flexibilita stavebného a architektonického konceptu
 • rýchla a úsporná výstavba
 • dlhodobá životnosť a uchovanie hodnoty nehnuteľnosti
 • pozitívne ekologické vlastnosti


Výstavba z tehly - cesta k úsporám!
Tehla ako stavebný materiál prešla v uplynulom vyše polstoročí z hľadiska tepelnoizolačných vlastností a technologických výhod prevratným vývojom. V súčasnosti sa vo výrobniach počas vypaľovacieho procesu prostredníctvom osobitých technologických postupov navyše vytvára v tehliarskom črepe množstvo drobných vzduchových pórov. V tuhej hmote pôsobia ako tepelný izolant a zásadným spôsobom obmedzujú tepelný tok materiálom. Vďaka tomu sa súčiniteľ tepelnej vodivosti (hodnota U) tehlovej steny hrúbky 45 cm počas jedného storočia jej ,,prevratného technologického vývoja“ zlepšila z hodnoty U = 1,6 W/m2.K na hodnotu U = 0,29 W/m2.K (t.j. 5,5-násobné zlepšenie jej tepelnotechnických vlastností). Obvodová stena z tohto moderného tehliarskeho výrobku vďaka tomu sp:ňa kritériá požadované pri výstavbe nízkoenergetického domu, a to bez potreby dodatočnej tepelnej izolácie!

Dokonalá technológia murovania, zodpovedajúca najaktuálnejším trendom, bola vyvinutá vďaka našej špičkovej technológii výroby tehál. Nová generácia brúsených tehál LeierPLAN umožňuje svojim tvarom jednoduché, presné a rýchle murovanie s tenku ložnou maltovou škárou hrubou iba 1 mm, s čím je spojená enormná úspora malty! Vylúči sa tým „tradičná“ hrúbka malty 1 až 2 cm – vďaka tomu sú steny po dokončení takmer suché. Ďalšími výhodami murovania z brúsených tehál LeierPLAN je ich geometria založená na systéme pero + drážka, ktorý umožňuje murovanie bez potreby murovacej malty do zvislej škáry. Presný povrch stien v takmer dokonalej rovine taktiež znamená šetrenie spotreby vonkajších i vnútorných omietok. Výhodami takejto technológie výstavby je predovšetkým úspora materiálu, kratší čas murovania bez vytvárania tepelných mostov, menej vlhkosti v stavbe (vďaka menšej spotreby vody) a možnosť murovania do teploty okolia –5 °C (pri použití univerzálnej lepiacej peny LeierFIX). Malta na tenké škáry LeierPLAN sa aplikuje pomocou nanášacieho valca. Brúsené tehly LeierPLAN môže zabudovávať iba zaškolený odborník, dokonale oboznámený s montážnym návodom. Okrem nanášacieho valca je pri pracovnom postupe nutné používať iba náradie určené na tento účel (zakladacia súprava, ukotvovacie pásiky), ktoré Vám radi dodáme.        

Na výstavbu energeticky úsporného domu ponúkame kompletnú škálu tehliarskych a doplnkových produktov. Na výstavbu stien je určený keramický murovací systém a je možné vybrať si zo širokého sortimentu tvaroviek na zhotovenie obvodových stien, vnútorných nosných stien, nenosných deliacich priečok, maloformátových plných tehál vhodných na murovanie pilierov.

Prospekt Tehla

Predajcovia