Stiahnúť ako PDF Tlač stránky E-mail

Komínové systémy Leier

Dôležitou časťou vykurovacej sústavy je komín, na ktorý sú v súčasnosti kladené vysoké požiadavky z hľadiska použitých materiálov, životnosti a úspornej prevádzky

Komínové systémy Leier využívajú najmodernejšiu technológiu, aby zabezpečili znižovanie energetickej náročnosti pri vykurovaní. Dokážu zužitkovať podstatne väčšiu časť energie obsiahnutej v palive, čo má za následok menšie množstvo, ale hlavne nižšiu teplotu spalín, ktoré prúdia do komína. Vytvorená para zo spalín v komíne skondenzuje a v mnohých prípadoch sa z nej stáva až agresívna kyselina. Keramické vložky používané v komínoch Leier vykazujú dlhodobú odolnosť voči týmto agresívnym látkam. Izolované komínové systémy Leier vďaka tomu poskytujú to najlepšie riešenie odvodu spalín na dlhú dobu. Okrem toho umožňujú pripojenie širokej škály vykurovacích zariadení a tiež dokážu zabezpečiť vzduch potrebný pre spaľovanie cez komínovú hlavicu z exteriéru. Vykurovanie je tým bezpečné a úsporné. 

Výhody komínov Leier:

  • spĺňajú všetky požiadavky vyplývajúce z príslušných noriem
  • vyrobené z prírodných materiálov
  • odolné proti vlhkosti a kyselinám
  • riešenie pre všetky druhy palív
  • jednoduchá a rýchla montáž
  • komín možno zhotoviť aj s vetracou šachtou

Leier komíny 33 ročná garancia

33 ročná záruka

Na všetky typy komínov ponúkame nadštandardnú 33 ročnú záručnú lehotu, ktorá sa nevzťahuje len na vlastnosti niektorých dielcov komína, ale na celý komín. Záruka začína dátumom predaja.

Komínové systémy Leier

ECO Plus

Úplne izolovaný komínový systém, vhodný pre pripojenie širokej škály vykurovacích zariadení s otvorenou spaľovacou komorou na rôzne druhý palív. Zadné odvetranie komína zabezpečuje odvádzanie vlhkosti z komínového telesa.

Smart

Najmenší na trhu, ideálny do rodinných domov, z pôdorysnej plochy zaberá len 0,1 m2!

Multikeram

Otvorená spaľovacia komora, bez potreby prísunu vzduchu cez komín.

Multikeram LAS

Riešenie pre plynové turbo a kondenzačné kotly, ako aj pre kotly na tuhé palivá s uzavretou spaľovacou komorou. Umožňuje vykonať v priebehu užívania stavby výmenu vykurovacieho zariadenia.

Multikeram LAS P1

Pretlakový turbo komín vhodný pre pripojenie kondenzačnej a nízkoteplotnej vykurovacej techniky na plynné a kvapalné palivo. Ideálne riešenie pre bytové stavby. Systém umožňuje výmenu pripojeného spotrebiča bez potreby vykonať dodatočné úpravy.

W3G technológia

Komíny Multikeram a Multikeram LAS majú zatriedenie W3G, čo znamená, že sú naraz odolné voči vyhoreniu sadzí a taktiež vhodné pre mokrú prevádzku.

– komín vhodný pre mokrú prevádzku

– komín pre všetky typy palív (tuhé, plynné, kvapalné) 

– odolnosť voči vyhoreniu sadzí 

Online poradenstvo

Ak si ešte stále nie ste istí, ktorý komín je pre vás ten správny, vyskúšajte naše online poradenstvo. Po zodpovedaní otázok vám do dvoch pracovných dní zašleme návrh vhodného komína spolu s cenovou ponukou.

Viac informácií nájdete na: http://kominy.leier.sk

Kontakty

Monika Mužlayová
Inžinierske siete, komínové systémy
Tel.: 0905 616 696
E-mail: monika.muzlayova@leier.sk