Stiahnúť ako PDF Tlač stránky E-mail

Záhradná architektúra, Dlažby

Leier Kaiserstein výrobky s prémiovou kvalitou:

 • Každý jeden produkt je ručne kontrolovaný.
 • Spoločnosť Leier ponúka svojim zákazníkom dlažby so systémom N+F v rôznych farebných, tvarových, rozmerových a povrchových prevedeniach. Označenie CE je dokladom o splnení všetkých predpísaných parametrov a EU noriem.
 • Exkluzívne produkty.
 • Farebná stálosť vydláždených plôch. Povrch odolávajúci aj náročným prevádzkam.
 • Rozmerovo presné.
 • Hydrofobizované, resp. vodu odpudzujúce betónové produkty nasávajú vlhkosť len minimálne, čím sa už priamo v procese výroby predchádza vzniku výkvetov.
 • Všetky naše produkty s opracovanou nástupnou plochou majú jedno spoločné: sú nešmykľavé aj pri mokrom  povrchu.
 • Odolnosť voči mrazu a posypovej soli.
 • Produkty sú povrchovo upravované technológiou KAISER-clean. Ručne preberané tvarovky odolávajú UV žiareniu, machom, riasam, bazénovým čistiacim prostriedkom, farbivám nachádzajúcim sa v listoch a v tráve. Látky, ako tuky, oleje a červené víno sa nedostanú do štruktúry dlažby a ich povrch zostane bez škvŕn.
 • Odolnosť voči všetkým bežne používaným bazénovým chemikáliám.
 • Po pokládke je povrch okamžite zaťažiteľný.
 • V prípade rozobratia dláždeného povrchu je možné dlažbu bez poškodenia  dostať do pôvodného stavu.
 • Čistenie je jednoduché, odporúča sa ho vykonať mierne zásaditou vodou na jar a koncom jesene.


Inovácia:

Častým javom pri realizácii dláždených plôch vo svahu je posun jednotlivých tvaroviek po lôžku počas vibrovania hotovej plochy, hlavne v spodnej časti svahu. Pri dlažbách so systémom N+F je uvedený jav neznámy pojem. Praktickosť dlažieb so systémom N+F ide ruka v ruke s ich estetikou. Nakoľko výstupky na bokoch dlažobných kociek končia cca. 7-8 mm od hornej hrany dlažby, vytvárajú vlnolam, ktorý zabraňuje vymývaniu škárovacieho piesku pri čistení dlažby vysokotlakovým vodným čističom. Otázka trvanlivosti a zachovania hodnoty je dôležitá nielen pri stavbe domov, ale aj dekoratívnych a funkčných spevnených plôch. Kvalitnou dlažbou je možné zhotoviť plochy, ktoré aj po dlhej dobe vyhovujú požiadavkám investora.

Spoločnosť Leier ponúka dlažby, ktoré svojim systémom N+F spĺňajú požiadavky na mechanickú odolnosť, ale aj na estetické stvárnenie povrchov. Trvanlivosť a zachovanie vzhľadu spevnených plôch sa zabezpečí použitím kvalitných a profesionálnych materiálov. Preto spoločnosť Leier pracuje na vývoji nových produktov. Jedným z výsledkov je dlažba so systémom N+F . Cieľom inovatívneho hrebeňovitého prevedenia bokov dlažieb je možnosť zhotovenia priamych, čistých línii vydláždených plôch, vysoké spolupôsobenie jednotlivých tvaroviek zabezpečuje dlhodobú trvanlivosť dlažby.

Systém N+F pozostáva z výstupkov, ktoré sa nachádzajú na bokoch dlažobných tvaroviek. Výstupky tvoria tzv. zámok, ktorý zabezpečuje odolnosť dlažby proti posunu. Od vrchu smerom k spodnej časti sa postupne rozširujú a tým zmenšujú priestor pre škárovací piesok, ktorý po postupnom zanášaní vyplní celý priestor. Výhodou daného systému je, že zvyšuje polohovú stabilitu osadených tvaroviek proti pôsobiacim vodorovným silám vytváraným pri rozbehu, spomaľovaní a zmene smeru jazdy vozidiel. Uvedené vodorovné sily okrem tlaku vytvárajú aj ťahové sily. Hrebeňovité prevedenie na bokoch dlažobných tvaroviek prenáša na susediace dlažby sily podobne, ako je to pri priemyselných dlažbách.


Pre viac informácií neváhajte kontaktovať priamo našich obchodných manažérov, ktorí Vám radi poradia a odpovedia na všetky Vaše otázky: http://www.leier.sk/manazeri-predaja.

Záhradná architektúra