Odborné články

Ako správne kompostovať?

Ako správne kompostovať?

Počas celého roka vyprodukujeme v domácnosti alebo na záhrade množstvo organického odpadu. Najvhodnejším riešením je zužitkovať ho a premeniť pomocou organizmov a baktérií na kvalitné hnojivo. Tento postup sa nazýva kompostovanie, je to kolobeh, ktorý funguje automaticky aj vo voľnej prírode. Ak vám teda záleží na životnom prostredí a chcete sa vyhnúť nákupu drahých umelých hnojív, zaobstarajte si vlastný domáci kompostér, ktorý vám pomôže s odpadom a zároveň si zabezpečíte pravidelný prísun kvalitného hnojiva pre Vašu záhradu. Nakoniec, súčasná situácia s povinným triedením odpadu k tomu vytvára ideálnu príležitosť. U nás v ponuke nájdete kompostér z prírodného ekologického materiálu Durisol, ktorý vám dlhé roky vydrží bez zmien a poškodenia. A ako na samotné kompostovanie? Nižšie sme pre vás spísali niekoľko užitočných tipov, ktoré vám s tým pomôžu.

Každý komín potrebuje svoj domov!

Každý komín potrebuje svoj domov!

Chceme vás povzbudiť aj v týchto nezvyčajných časoch a pomôcť s naplánovanou výstavbou. Preto sme si pre vás pripravili jesennú akciu, ktorá vám aspoň trocha ušetrí výdavky spojené so stavbou domu.

Návrat ku koreňom - jedinečné spojenie projektu Back to basic so značkou Durisol

Návrat ku koreňom - jedinečné spojenie projektu Back to basic so značkou Durisol

Udržateľnosť a ekológia sa za posledné roky dostávajú do čoraz väčšieho povedomia ľudí, preto sme veľmi radi, že aj u nás na Slovensku sa realizujú výnimočné stavby, medzi ktoré patrí aj nový projekt Back to basic - návrat ku koreňom. Tento unikátny koncept je založený na láske k životnému prostrediu, ekológii a lokálnej výrobe. Výstavba celého projektu prebieha pri obci Veľké Úľany neďaleko Bratislavy, kde na jednom pozemku vznikla hospodárska budova a dokončuje sa stavba rodinného domu. Hospodárska budova bude plniť dvojaký účel, z jednej časti bude slúžiť na chov domácich zvierat a z tej druhej ako továrnička na spracovanie a výrobu farmárskych mliečnych produktov.

K aktuálnej situácii pristupujeme zodpovedne!

K aktuálnej situácii pristupujeme zodpovedne!

Jarné mesiace majú v obľube najmä všetci stavebníci a domáci kutili, ktorí sa po zimnej pauze môžu opäť pustiť do realizácie nových projektov či rekonštrukcií. Stavebné podmienky nám však tento rok ovplyvnila krízová situácia. Pandémia spôsobená novým koronavírusom obmedzila pohyb a možnosti predaja či kúpy materiálu, čím skomplikovala mnohé stavebné práce. Reštriktívne opatrenia zas spôsobili problémy s dodávkami a tiež s pracovnou silou na stavbách. Utrpeli tým najmä zhotovitelia a malé firmy či živnostníci, ktorých je v stavebníctve mnoho.

13 vecí, na ktoré si treba dať pozor pri montáži komína

13 vecí, na ktoré si treba dať pozor pri montáži komína

Počas stavby sa často vyskytne mnoho nečakaných problémov, ktoré je potrebné riešiť za pochodu. Ušetrite si ďalšie zbytočné komplikácie a prečítajte si pár našich tipov k správnej montáži komína.

Prečo stavať z tehly

Prečo stavať z tehly

Prečo stavať z tehly a nie z iných materiálov?Staviate dom? Nepodceňujte správny výber stavebného materiálu! Predpoklady úsporného a zdravého bývania prioritne spĺňa výstavba energeticky efektívneho domu. Jedným z množstva rozhodnutí na ceste k jeho realizácii je predovšetkým výber vhodného stavebného systému. Masívny dom na báze tehly je v tomto prípade nepochybne voľbou, ktorá je predpokladom vysokej kvality bývania, spojenej so zábezpekou dlhodobej a vysokej hodnoty nehnuteľnosti!

Technológia W3G v nových komínoch Leier

Technológia W3G v nových komínoch Leier

- W komín je vhodný pre mokrú prevádzku - 3 komín pre všetky typy palív (tuhé, plynné, kvapalné) - G odolnosť voči vyhoreniu sadzí

 Nové univerzálne komínové systémy Leier Multikeram majú zatriedenie W3G,  čo znamená, že sú naraz odolné voči vyhoreniu sadzí a taktiež vhodné pre mokrú prevádzku.

nopicture

Tehla – trvalá hodnota

Keramická tehla patrí medzi prvé známe stavebné výrobky, ktoré si ľudia začali sami vyrábať. Svojou trvanlivosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom zabezpečuje dlhú životnosť stavby a tým aj zvyšuje jej hodnotu. Vďaka svojim výborným vlastnostiam aj v súčasnosti patrí medzi najžiadanejšie stavebné materiály.

ZDRAVOTECHNIKA

ZDRAVOTECHNIKA

Cieľom spoločnosti Leier je uspokojenie zákazníckych potrieb na neustále sa meniacom trhu. Preto neprestajne kladieme dôraz na kontrolu kvality a inováciu našich produktov.