Stiahnúť ako PDF Tlač stránky E-mail

Malta na tenké škáry LeierPLAN

Malta na tenkú škáru LeierPLAN je murovacia zmes na báze cementu a vápna, slúžiaca na zhotovenie murovaných konštrukcií postavených z brúsených tehál LeierPLAN. Je vhodná pre realizáciu nosných aj nenosných múrov.

Balenie: 25 kg vrecia

Skladovanie: Na suchom mieste chránenom proti vlhkosti. Vrecia musia byť uložené na palete.

Miešanie: Čerstvú murovaciu maltu je potrebné pripraviť tesne pred jej použitím. Jedno vrece suchej murovacej zmesi sa zmieša s 10 – 11 litrami vody. Primiešanie inej látky je zakázané! Vždy sa musí zamiešať celý obsah jedného vreca. Miešanie vykonať v čistom vedre pomocou elektrického miešadla so strednými otáčkami dovtedy kým v zmesi nebudú žiadne hrudky a malta nebude mať správnu konzistenciu. Z jedného vreca suchej zmesi je možné namiešať cca. 21 l murovacej malty. Pripravená murovacia malta sa dodatočne nesmie riediť vodou.

Aplikácia: Namiešanou murovacou maltou naplníme nanášací valec a rovnomerným posúvaním valca po hornej ložnej ploche osadených murovacích tvaroviek na ne nanášame murovaciu maltu (viď ďalej).

Doba spracovania: cca. 4 hod. ( pri teplote 18 °C, murovaciu zmes je potrebné občas premiešať ). Murovacie tvarovky je potrebné osádzať do nanesenej malty čo najpresnejšie. Nakoľko nanesená murovacia malta rýchlo tuhne, je potrebné vykonať korekciu polohy osadenej tvarovky do 5 – 7 minút.

Dôležité: Náradie používané na miešanie a nanesenie murovacej malty musí byť čisté. Namiešanú maltu je počas používania potrebné chrániť proti znečisteniu. Pri silnom vetre sa murovacia malta nesmie miešať ani nanášať! Ideálna teplota pre používanie malty je 15 – 25 °C, pri teplotách nižších ako + 5 °C sa nesmie použiť!

Pošlite nám Váš projekt a my Vám pripravíme nápočet materiálu, odborne poradíme a navrhneme optimálne riešenie pre Váš domov: http://www.leier.sk/manazeri-predaja.