Stiahnúť ako PDF Tlač stránky E-mail

Kryté parkovacie státie

Tieto otvorené prístrešky ponúkajú miest, ktoré sa môže využiť na parkovanie auta, či ako záhradný altánok na útulné posedenie vonku a dážď už oslavu viac neukončí. Systém parkovacích miest pre autá sa skladá z betónových dielcov základových telies, oblúkových nosníkov zo železobetónu a zastrešenie z rôznych materiálov.

Je vhodný na ochranu parkovísk administratívnych budov, nákupných centier, firiem pred dažďom a snehom, návštevníci sú pri nastupovaní a vystupovaní chránení pred vplyvmi počasia. Zoraďovaním viacerých oblúkových nosníkov vedľa seba je možné vybudovať kryté parkoviská pre minimálne dve vozidlá.

Systém ponúka aj množstvo iných možností využitia, ako napr. zastrešenie tribún na športoviskách. Systém je možné postaviť vo veľmi krátkom čase, pretože časti prístrešku sa ako hotové stavebné dielce len spolu zmontujú.

Je možné použiť rôzne krycie materiály (napr. polykarbonát, plachty, plechy atď.) V prípade parkovacích miest pre zdravotne postihnutých poskytuje prístrešok ochranu pri dlhšie trvajúcom nastupovaní a vystupovaní z vozidla.