Stiahnúť ako PDF Tlač stránky E-mail

Výroba zeminy

Po dlhoročných skúsenostiach s výrobou prvotriednej zeminy postavila v roku 2005 spoločnosť Leier v meste Jánosháza jeden z najmodernejších a najväčších závodov v strednej Európe. Vybrané prírodné suroviny použité pri výrobe zeminy pochádzajú zo starostlivo kontrolovaných maďarských a litovských rašelinových polí. Produktová paleta zahŕňa kvetinové substráty, mulčovaciu kôru, či špeciálnu zeminu na úpravu  hrobov.  Priebežné výrobné kontroly  garantujú  výnimočne dobrú kvalitu výrobkov Leier.

  

KVETINOVÝ SUBSTRÁT LEIER

Substrát Leier je určený pre domáce použitie, ako aj pre profesionálnych záhradníkov. Je vhodný obzvlášť pre rastliny pestované v kvetináčoch na balkóne, v byte i ako záhradná zemina, pri pestovaní zeleniny, či rastlín so zvýšenými požiadavkami na prísun živín.

 

Názov produktu Objem [l/vrece] Paleta Množstvo [vrece/ pal]
Zemina 10 EUR 180
Zemina 20 EUR 120
Zemina 40 EUR 48
Muškátový substrát 40 EUR 48
Zemina 65 EUR 36

 LEIER mulčovacia kôra

Okrem dekoratívnej funkcie zakrytia povrchu pôdy zároveň zabraňuje prerastaniu buriny a obmedzuje vyparovanie vody, čím sa pôda udržuje stále vlhká a znižuje sa potreba častej zálievky. Predchádza hĺbkovému zamrznutiu pôdy a chráni tak okrasné kríky a stromy pred zamrznutím. Pri zakladaní záhrad výrazne zvyšuje rast rastlín tým, že bráni vysychaniu koreňov. Pri pokládke na svahovitom teréne zabraňuje pôdnej erózii.