Stiahnúť ako PDF Tlač stránky E-mail

Ponuku komínov rozširujeme o rad ECO

Jar je ideálnym obdobím, kedy zabezpečiť, aby aj počas nadchádzajúcej zimy bolo v dome teplo, preto ak aj Vy práve rozmýšľate nad výstavbou nového komína, vašej pozornosti by určite nemali ujsť naše novinky v ponuke komínových systémov.

Aj komín vyžaduje prípravu

Postarať sa o teplo domova je zodpovedná  úloha, keďže rozhodnutie o spôsobe vykurovania ovplyvní kvalitu bývania, ako aj náklady naň, na dlhé roky. Kto nezanedbá prípravnú fázu a nebude šetriť na kvalite, má vyhraté. Projekt vykurovania by v ideálnom prípade mal byť súčasťou projektovej dokumentácie a rátať by sa s ním malo už pri navrhovaní stavby. Samotnej výstavbe komínového telesa predchádza viacero dôležitých rozhodnutí, ktoré zabezpečia neskoršiu funkčnosť a najmä spoľahlivosť vykurovacieho systému a neradno ich podceňovať, keďže pri zanedbaní niektorej z parciálnych častí vzniká riziko ohrozenia zdravia i majetku.  V prvom rade je potrebné zvážiť parametre budovy, to je dôležité pre správne nadimenzovanie komína a prípojných spotrebičov. Následne sa určí typ pripájaného spotrebiča a palivo, na ktoré bude daná jednotka fungovať, dôležitý je aj samotný počet spotrebičov plánovaných na zapojenie. Až analýza týchto parametrov umožní výber vhodného typu komína, s čím súvisí aj rozhodnutie o počte komínových prieduchov. V zásade v tomto ohľade existujú tri možnosti – jednoprieduchový komín, jednoprieduchový komín s ventilačnou šachtou a dvojprieduchový komín, každý z nich má svoje výhody.

Funkčnosť ovplyvnia prieduchy

Jednoprieduchový komín je azda najpoužívanejším riešením a to najmä preto, že je najmenej priestorovo náročný a použitý pritom môže byť na akýkoľvek typ paliva. Treba mať však na pamäti, že do jedného prieduchu sa nesmie pripojiť viac spotrebičov pokiaľ sú na rôzne druhy palív. Kombinácia jedného prieduchu a ventilačnej šachty vytvára priestor na odvetranie miestností, ale najmä umožňuje prívod vzduchu pre spotrebiče s uzatvorenou spaľovacou komorou. Rovnaké výhody ponúka aj komín s dvoma prieduchmi spojenými šachtou, navyše však slúži na pripojenie dvoch nezávislých vykurovacích systémov s rôznymi druhmi paliva. V takomto prípade nie je potrebná stavba dvoch samostatných komínov, čo ušetrí financie, priestor a zamedzí aj vzniku prasklín a iných porúch. Keďže komín a spotrebič, ktorý je do neho pripojený, vytvárajú jeden funkčný celok, je potrebné dosiahnuť čo možno najlepšiu účinnosť prevádzky daného celku, čo dosiahneme dimenzovaním každého prvku.  Preto, keď je už určené, koľko prieduchov bude komín mať, vypočíta sa ich ideálny priemer, pričom pre správne určenie priemeru potrebujeme poznať niekoľko veličín – výšku stavby, druh paliva a výkon spotrebiča. Podľa týchto údajov je následne možné približné určenie potrebného priemeru prieduchu podľa tabuľky

Dôležitý je materiál!

Jedným z faktorov spoľahlivo fungujúceho a bezpečného komínového systému je bezpochyby kvalita materiálov a celkového vyhotovenia telesa. Naša spoločnosť ponúka komíny prvotriednej kvality na Slovensku i v zahraničí. Potvrdzuje Alexander Pintér, produktový manažér Leier Baustoffe SK s.r.o.: „Vnútornú časť komínov Leier tvorí šamotová vložka najvyššej kvality od renomovaného nemeckého výrobcu HART Keramik. Táto vložka je odolná voči vysokým prevádzkovým teplotám, vlhkosti i pôsobeniu agresívnych kyselín na dlhé desaťročia, čo je dôležité pre zachovanie bezpečnosti zdravia i majetku. Pri montáži certifikovanou firmou preto zákazníkom poskytujeme na naše komíny záruku až 33 rokov,“ dodáva.  

Správny výber

Zásadný vplyv na to, aký komínový systém vo finále zvoliť, má typ spotrebiča. Ponúkame riešenie pre každú kombináciu spotrebičov a palív. 

Typ spotrebiča

Krby, pece a kotle na tuhé palivo

Atmosférický plynový kotol, krb, pec, kotol na tuhé palivo, kotol na olej a biomasu

Uzavretý plynový spotrebič (turbo kotol) – možnosť napojenia až desiatich spotrebičov

Nízkoteplotný kondenzačný spotrebič

Typ paliva

Drevo, uhlie

Všetky druhy palív:

Drevo, uhlie, plyn, olej a biomasa

Plyn

Plyn

Typ komína

Leier ECO

Leier ECO Plus, Multikeram, Multikeram LAS

Leier Turbo

Leier Multikeram LAS, Multikeram LAS P1

Nový rad ECO  so širokými možnosťami využitia. Pre čo najužšie priblíženie sa potrebám zákazníkov dopĺňame svoju ponuku vysokokvalitných komínov o produktový rad ECO. Všestranný rad Komínových systémov ECO si svoje uplatnenie nájde pri každom type vykurovacieho a ohrevného spotrebiča s otvorenou spaľovacou komorou a na tuhé palivá. Komíny Leier ECO a Leier ECO Plus spĺňajú nároky na najvyšší štandard kvality. Sú vyrobené z materiálov, ktoré zaručujú bezstarostné používanie, bezpečnosť komína pri vyhorení sadzí a odolnosť proti pôsobeniu agresívnych kyselín, zároveň sú však ekologické a vyrobené z prírodných surovín.

 • Komínový systém Leier ECO

Izolovaný komín Leier ECO je úplnou novinkou na trhu s vykurovacou technikou. Jedná sa o komín, ktorý je ideálny pre použitie v  rodinných domoch. Slúži na pripojenie širokej škály vykurovacích zariadení s otvorenou spaľovacou komorou, ktoré sú na tuhé palivá – krbové vložky, kotly na tuhé palivo. Cez komínové teleso s pomocnou šachtou je možné priviesť vzduch potrebný pre spaľovanie. Ide preto o naozaj flexibilný systém.

Použitie: • Kotly na drevo a uhlie • Kozubové vložky • Pece

 • Komínový systém Leier ECO Plus

Komínový systém Leier ECO Plus je úplne izolovaný komín vhodný pre pripojenie širokej škály vykurovacích zariadení s otvorenou spaľovacou komorou na rôzne druhy palív – plynové kotly, krbové vložky, kotly na tuhé a kvapalné palivo, využitie komína je preto veľmi všestranné. Zadné odvetranie komína zabezpečuje odvádzanie vlhkosti z komínového telesa.

Použitie: • Kotly na drevo a uhlie • Kozubové vložky • Pece • Plynové kotle

 

 • Výhody komínov Leier ECO:
  • Jadro komína vypĺňa keramická vložka najvyššej kvality od renomovanej nemeckej spoločnosti HART Keramik
  • Komín je kombinovateľný s inými komínovými systémami
  • Na komín sa poskytuje 33-ročná záruka
  • Ochrana NO FROST – Vyústenie komína nezamŕza
  • Možnosť privádzania spaľovacieho vzduchu cez šachtu
  • Komín možno použiť ako rezervný