Stiahnúť ako PDF Tlač stránky E-mail

Durisol pre rodinné a bytové domy

Pri stavbe domu je výber správneho stavebného materiálu rozhodujúci pre vytvorenie si vlastného zdravého životného priestoru tak, aby bola zachovaná kvalita a hodnoty pre viaceré generácie. Optimálnym riešením na splnenie týchto kritérií je ekologický stavebný systém Durisol.

V roku 1934 obohatil vtedy nový, prírodný stavebný materiál Durisol sektor pozemných stavieb tak výrazne, že Durisol sa dodnes veľmi úspešne používa. Medzičasom aj celosvetovo vyrába a spracováva. Systém Durisol ponúka všetky stavebno-fyzikálne výhody, ktoré sú zjednotené v kombinácii dreva s betónom. Durisol má vynikajúce tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti a vďaka svojmu masívnemu betónovému jadru dokáže výborne akumulovať teplo. Ďalšou významnou vlastnosťou Durisolu je výborná difúzia vodných pár, čím sa veľmi efektívne reguluje vlhkosť vzduchu v miestnosti a vytvára tak zdravú klímu v interiéri a príjemný pocit z bývania. Durisol so svojimi vynikajúcimi vlastnosťami predstavuje produkt z prírodného mäkkého dreva, aké nám príroda bohato ponúka, sa využívajú odrezky, ktoré sa pri spracovaní dreva už technologicky nedajú využiť. Špeciálnou metódou sa drevné štiepky prostredníctvom mineralizácie zušľachtia a spracujú s cementom a vodou na tvarovku. Na základe tohto postupu sa konečný produkt Durisol, hoci podiel dreva činí až do 85%, stáva odolný proti požiaru po zaliatí betónom (REI 180)! Vyrobené tvarovky sa po prirodzenom vysušenípresne ofrézujú na požadovaný rozmer.

Tvarovky Durisol majú v závislosti od charakteru stavaného objektu rozličné hrúbky a vlastnosti a preto sú ideálnym stavebným materiálom pre rodinné domy, ako i viacpodlažné obytné budovy, či kancelárske objekty, alebo priemyselné budovy. Ďalšia veľká výhoda systému Durisol spočíva v tom, že tvarovky sú odolné voči  poveternostným vplyvom a sú mrazuvzdorné. Možno ich teda v každom počasí skladovať na stavenisku a aj v zime ich možno spracovať. Prirodzená izolačná schopnosť dreveného plášťa a schopnosti zadržania teploty v betónovom jadre neprináša len značnú úsporu nákladov na kúrenie v zime, ale aj nákladov na ochladzovanie v lete.

Možnosti využitia produktov Durisol pre pozemné stavby:

• rodinné domy

• viacposchodové obytné budovy

• nízkoenergetické a pasívne domy

• sociálne centrá, nemocnice

• školy, materské školy

• kostoly

• priemyselné objekty

• poľnohospodárske objekty

• výťahové šachty

Stavebný systém pre pozemné stavby Durisol zahŕňa 10 rôznych typov štandardných tvaroviek. V závislosti od požiadaviek stavaného objektu ponúka Durisol najvhodnejšie riešenie tak pre obvodové steny – s, alebo bez zateplenia –, ako i pre nosné vnútorné steny. Drsný povrch stien durisolových tvaroviek zaručuje okrem toho bezproblémové omietanie stien a je tak prevenciou vzniku prípadných trhlín v omietke. Najčastejšie používaná tvarovka pri obvodových stenách je typ DSs 37,5/12 (U=0,18 W/m2K) s integrovanou tepelnou izoláciou EPS F Plus s hrúbkou 17,5cm. V prípade dodatočného zateplenia obvodovej steny ponúkame viaceré typy tvaroviek, pričom je pri výbere často rozhodujúca hrúbka betónového jadra. Na nosné vnútorné steny sa kvôli jej vynikajúcim zvukovo izolačným hodnotám používa väčšinou tvarovka Durisol typ DMi 25/18 (Rw=63dB).

SORTIMENT TVAROVIEK DURISOL

Výrobný program:

 

Výrobný program

1- obvodové steny 2- doplnky k rohom 3- rohové tvarovky 4- univerzálne tvarovky 5- ostenové tvarovky 6- vnútorné nosné steny

 

  • FAREBNÉ PREVEDENIE

Tvarovky DURISOL sa dajú vyrábať v rôznych farbách pridávaním práškových pigmentov do hmoty pri výrobe. Týmto spôsobom sa dosiahne požadované farebné prevedenie v celej štruktúre tvarovky. Farebne upravené tvarovky sa využívajú najmä na výstavbu oplotení a protihlukových stien. Výhodou farebne upravených tvaroviek je ich dlhoročná farebná stálosť, čo majiteľovi oplotenia z takto upravených tvaroviek zabezpečí rovnaký vzhľad, aj bez údržby, na dlhé obdobie.

  •     hnedá
  •     červená         
  •     žltá            
  •     zelená
  •    antracitová

Produktoví manažéri